English
Festiwal
Program
Bilety
Informacje
Dla mediów
Kontakt

fot. Marcin Wegner

fot. Marcin Wegner

"SPRZEDAWCY GUMEK" | PRZEDSTAWIENIE TEATRU "IMKA" TOMKA KAROLAKA W WARSZAWIE


Termin: 16.09.2011
Miejsce wydarzenia: Klub Wytwórnia
Godz.: 19:00 - 21:10
Cena 25 zł
Kup bilet

 

PRZEDSTAWIENIE TEATRU „IMKA” TOMKA KAROLAKA W WARSZAWIE


POLSKA PRAPREMIERA
25 czerwca 2011 roku
 
REALIZATORZY

REŻYSERIA: Artur Tyszkiewicz
SCENOGRAFIA: Jan Kozikowski
MUZYKA: Jacek Grudzień
FOTOSY: Marcin Wegner

OBSADA

Bela Berlo: Aleksandra Popławska
Szmuel Sprol: Janusz Chabior
Johanan Cingerbaj: Łukasz Simlat

 
W PRZEDSTAWIENIU NIE MA PRZERWY.
 

Kobieta i dwóch mężczyzn. Zupełnie różni, ale w tym samym punkcie swojego życia. Zrozumieli, że przecieka im ono między palcami i rozpaczliwie próbują jeszcze zawalczyć o miłość.

Jeden z mężczyzn, przez nieśmiałość, kompleksy i psychiczne blokady, nie potrafi otworzyć się przed innymi ludźmi. Z powodu niskiej samooceny nigdy nie odważył się na relację z kobietą. Drugi ma łatwość nawiązywania kontaktów, ale tylko powierzchownych. Nigdy nie dane mu było się zakochać. Kobieta zajęła się realizacją samej siebie i walką o niezależność. Przegapiła moment na stworzenie związku z mężczyzną. Żadne z nich nie doświadczyło prawdziwej miłości. Trawi ich samotność, a w miarę nabywania życiowych doświadczeń coraz trudniej im zbliżyć się do innych. Nie potrafią bezinteresownie i całkowicie oddać się drugiemu człowiekowi. Chcą budować relacje, ale relacje kupieckie. Negocjują. Handlują emocjami. Oczekują czegoś w zamian. Wszyscy zamknięci są w symbolicznych prezerwatywach, które nakładają na całych siebie, również na umysł i duszę. Tworzą wokół siebie balon, by chronić się przed innymi. Boją się zaufać. A jednocześnie rozpaczliwie rzucają się na siebie w nadziei, że tym razem się uda. A gdyby zrzucili z siebie te metaforyczne prezerwatywy? Może daliby sobie tym samym jeszcze jedną szansę na prawdziwą miłość i szczęście?

Sprzedawcy gumek autorstwa Hanocha Levina (1943–1999), izraelskiego pisarza polskiego pochodzenia, to sztuka z nurtu teatru Becketta, Ionesco i Gombrowicza.

Przedstawienie zostało nagrodzone – m.in. przez Jerzego Stuhra – na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje” w Katowicach, a Łukasza Simlata wyróżniono na 51. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych.

 
Tagi: IMKA, Sprzedawcy Gumek

program